Liceum i Gimnazjum w Brzesku
1911-2001

29 września 2001 r o godzinie 10.oo Mszą Św. w Kościele Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się uroczystości z okazji Jubileuszu 90 lecia Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku. Po mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli do budynku szkoły, gdzie zostali powitani przez komitet organizacyjny.
Wręczono im tutaj specjalnie na tę okazję przygotowane wydawnictwa, a to:

"Monografię Gimnazjum i Liceum w Brzesku 1911-2001",
w której znalazły się m.in.:

oraz piękny kalendarz okolicznościowy .

O godzinie 11.30 rozpoczęła się uroczysta akademia. Poniżej krótki fotoreportaż z jej przebiegu

O godzinie 14.oo zaproszonych gości organizatorzy zaprosili do szwedzkiego stołu zastawionego wykwintnymi smakołykami.
Po poczęstunku odbyly sie w klasach kameralne spotkania absolwentów poszczególnych roczników (lata pięćdziesiąte, sześćdziesiąte, siedemdziesiąte i osiemdziesiąte). spotkali się w klasach.

O godzinie 16.oo część absolwentów udała się do przywołującego wiele wspomnień Palacu Goetzów - siedziby naszej szkoły do końca lat osiemdziesiątych. Z nieukrywanym rozrzewnieniem zaglądali tu do każdego kąta, szukając najpiękniejszych wspomnień ze swojej młodości.

O godzinie 18.oo rozpoczęło się spotkanie towarzyskie w Zajeździe Pawilon Okocim, które trwało do białego rana.